Sakal ve Bıyık ekimi

Sakal ve bıyık erkekliğin yüz hatlarını belirleyen sembollerinden biridir. Sakal ve bıyığın olmaması ya da seyrek olması kişileri psikolojik olarak kötü yönde etkileyebilir. Sakal ve bıyık ekimi ile kişilerin kendilerini toplum içinde daha rahat hissetmeleri sağlanabilir.

sakal-biyik-ekimiSakal ve bıyıkların olmaması ya da seyrek olması doğuştan ya da edinsel olabilir. Doğuştan ise kişide genetik olarak saç ve bıyık yok ya da çok seyrektir. Bu durumda en iyi verici alan saçlı bölgedir. Eğer sakal ve bıyık kaybı edinsel ise en sık neden genellikle geçirilmiş yaralanmalar ve yanıklara bağlı yüzde oluşan saç ve sakal kaybıdır. Bu tür yaralanmalar cilde hasar verip iz bırakarak iyileştikleri için sakal ve bıyık kaybı oluşur. Eğer kayıp alan küçükse en iyi verici alan gıdı bölgesinden alınan sakal köklerinin ekimidir. Çünkü kayıp sakal ya da bıyıklı alanı aynı karakterde kökler ile kaplamak estetik olarak daha iyi bir sonuç verecektir. Ancak kayıp alan çok fazla ise en iyi verici saha yine saçtır.

Skara ekim ve İz ekimi

Kişinin yaşamı boyunca geçirdiği kazalar, yaralanmalar ve yanıklar sakal, bıyık ve saçlı bölgedeki köklere zarar vererek bu bölgede kayıplara ya da seyrelmelere yol açabilir. Bu bölgelerdeki kayıplar saç ekimi ile giderilebilir. Bu sayede hem kaybedilmiş saçlar kazanılmış hem de oluşan iz kamufle edilmiş olunur.